ukeniwru
. 19 oC облачно с прояснениями

USD 31.50/32.18

умань медиа, первое информационное агенство

                         

Нові котли в школах та нові водогони завдяки створенню Паланської ОТГ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Нові котли в школах та нові водогони завдяки створенню Паланської ОТГ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

У селах, що зараз входять до Паланської об'єднаної громади, ще два роки тому учні замерзали у холодних класах школи, селяни їздили розбитими дорогами, а про будівництво водогону могли лише мріяти.

Позитивні зміни почалися відколи селяни включилися в реформу децентралізації, утворивши в 2017 році Паланську об’єднану територіальну громаду. Розпочато переведення 3 шкільних котелень на альтернативні види палива, проведений ремонт шкільних приміщень, будинку культури,стадіону,побудований громадський став, оновлене оснащення пожежної команди, розпочато будівництво 2 напірних водогонів, започаткована соціальна програма підтримки новостворених сімей та батьків новонароджених.

До створення Паланської ОТГ однією із основних проблем був незадовільний стан дорожнього покриття між населеними пунктами. Сім ФАПів не мали сучасного обладнання та належних технічних умов. Деякі школи та садочки потребували невідкладного капітального ремонту. Із бюджету громади витрачали багато коштів на утримання газових котелень шкіл.

Усе, про що більшість українських сіл тільки мріють, вже зараз втілюють у життя мешканці Паланської ОТГ, саме завдяки тому, що не побоялися в числі перших на Черкащині зробити  крок назустріч децентралізації. Одним із позитивних наслідків адміністративної реформи є те, що громада може на власний розсуд розпоряджатися заробленими коштами. Таким чином, за 2018 рік обсяг доходної частини бюджету ОТГ склав 71,332 млн грн, з них 22,4млн грн – освітня, медична та інфраструктурна субвенції з державного бюджету. Паланська ОТГ має хороші фінансові показники за рахунок місцевих підприємств. На території громади функціонує 2 підприємства промисловості (ПрАТ «Світ меблів-Україна», ПОСП «Тепличний комбінат»), 4 великотоварних сільськогосподарських підприємства (ТОВ «Берестівець», ФГ АФ «Базис», ДП «Умань Агро», ТОВ «Поділля Агропродукт») та  20 фермерських господарств. 

Депутатським корпусом громади було прийнято рішення спрямувати левову частку доходів бюджету ОТГ на розвиток освіти, а саме на покращення матеріально-технічного стану навчальних закладів. Олександр Шевчук, заступник голови Паланської ОТГ, говорить:  «У цьому році розпочато дуже великий проєкт у галузі освіти завдяки  співпраці з фондом Програми Розвитку Організацій Об’єднаних Націй. У громаді розпочато реконструкцію 3 шкільних котелень на газовому паливі, вони будуть переведені на альтернативні види палива, причому ми робимо акцент на те, щоб самостійно забезпечувати себе паливом – солома, пелети з соломи, тим більше, що у громаді розпочинає роботу підприємство із виготовлення такого екологічного палива. Також в опорній школі, яка розташована у селі Паланка, проведений капітальний ремонт коридору на другому поверсі, оновлено 6 навчальних кабінетів. У навчально-виховному комплексі села Кочержинці, якому вже більше 100 років, завершено капітальний ремонт холу школи, проведений ремонт в актовій залі (замінені двері, вікна, стеля та підлога)».

Ремонт будинку культури, реконструкція стадіону, оснащення пожежної команди, встановлення цілодобового відеоспостереження для оперативного реагування правоохоронних органів – все це стає наочним прикладом результатів адміністративної реформи, зокрема в селі Берестівець.

Вдалося реалізувати проект побудови громадського ставу селі Берестівець, отримавши кошти від Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської області у розмірі 950 тисяч гривень для втілення у життя екопроєкту. Центр громадського ставу прикрашає штучний острів — з альтанками, дитячими куточками та вишуканим містком, який веде до острова. На березі ставу чудовий впорядкований пляж, особливо цінний для місцевої дітвори. Проби води систематично перевіряють в лабораторії для контролю санітарно-хімічних показників води у ставку.

Підприємці підтримують громаду, вкладаючи фінанси у ремонти шкіл, стадіонів, доріг. У с. Берестівець діє соціальна програма, новостворені сім’ї від місцевого товариства отримують соцпакет - 5 тисяч гривень, а батьки новонароджених – 2 тисячі.  Саме такий тандем в перспективі допоможе забезпечити додаткові робочі місця для місцевого населення.

Протягом 2018 року розпочато будівництво 2 напірних водогонів в с. Паланка  протяжністю25,87 км на суму  5915,9 тис. грн.

Паланська ОТГ утворилася 29 жовтня 2017 року. Село Паланка  розташоване на відстані 12км від районного центру м. Умань, 197км від обласного центру м. Черкаси. Загальна кількість жителів громади становить 8522 осіб. Дітей дошкільного віку в ОТГ 517, шкільного – 900 осіб,  пенсіонерів – 2449 жителів. Середньомісячна заробітна плата складає 9545 грн,  а середній розмір пенсійних виплат – 2427 грн. Обслуговування жителів та гостей громади здійснює: 33 магазини, 8 поштових відділень, 6 закладів харчування, 2 АЗС та заклад готельного обслуговування.

Сталий розвиток Паланської ОТГ вселяє впевненість жителям інших населених пунктів в тому, що за умови приєднання, вони також зможуть спрямовувати власні кошти на визначені ними потреби. Саме таким шляхом пішла громада с.Юрківка, якою 30 червня 2019 року було прийнято рішення приєднатися до спільноти Паланської громади.

Прочитано 1168 разів

Підписатися на новини

Підпишіться на новини від Умань-медіа і будьте в курсі всіх новин.

Карта сайту

Ми на карті

Найсвіжіші фото

Ми раді вітати Вас на сайті інформаційної агенції Умань-медіа.

На нашому сайті Ви знайдете найсвіжіші новини про місто

Создание новостного портала "Сайтостроитель" создание сайта | информационного портала