ukeniwru
. 19 oC пасмурно

USD 31.50/32.18

умань медиа, первое информационное агенство

                         

Робота сімейних лікарів в Уманському районі

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

4 сучасні амбулаторії незабаром запрацюють в Уманському районі, зокрема, у селах Дмитрушки, Ладижинка, Кочержинці та смт. Бабанка.

Покращення медичного обслуговування сільських жителів стало можливим завдяки взаємодії держави та місцевої влади в рамках медичної та адміністративно-територіальної реформи. Забезпечити якісне, доступне та безперервне надання медичної допомоги селянам, - таке  завдання ставить перед собою місцева влада та поступово і впевнено рухається до його реалізації.

Село Ладижинка, колишній районний центр, а нині адміністративний центр Ладижи  нської ОТГ, стане осередком надання медичної допомоги для навколишніх сіл. У складі Ладижинської об’єднаної територіальної громади 5 сіл:  ГородницяКолодистеЛадижинкаРижавка та Текуча. Будівництво сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини розпочали в Ладижинці у травні 2019 року та планують завершити до кінця року. Саме завдяки співфінансуванню об’єднаної територіальної громади, органів місцевого самоврядування та залученню державних коштів реалізація проекту стає реальністю.  Успіхами із проведення будівництва амбулаторії з нами поділився директор Комунального некомерційного підприємства «Уманського районного центру первинної медико-санітарної допомоги» Уманської районної ради Олександр Новаківський.

«Амбулаторія загальної практики сімейної медицини Ладижинської ОТГ розрахована на роботу 4 сімейних лікарів, які обслуговуватимуть близько 7 тисяч пацієнтів. Згідно проекту будівництва в амбулаторії функціонуватимуть кабінети сімейних лікарів, маніпуляційний кабінет, роздягальна, кімната водія, лабораторія, кабінет медичних сестер, душ та санітарні кімнати для персоналу та відвідувачів. Особливу увагу приділяють доступності медичного закладу, кабінетів та санітарних кімнат для людей із особливими потребами. Оснащення амбулаторії відбуватиметься відповідно до табелю матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я. Для проведення аналізу крові на 18 клінічних параметрів закуплений сучасний та зручний гематологічний аналізатор. Для полегшення роботи лікарів придбають сучасний кардіограф, холістерометр, дерматоскоп, офтальмоскоп, отоскоп та інше обладнання»

Вже до кінця року громада Ладижинської ОТГ отримає нову сучасну амбулаторію з енергозберігаючою системою теплопостачання, системою холодного та гарячого водопостачання та водовідведення. Амбулаторія буде підключена до швидкісного інтернету. Для покращення роботи сімейних лікарів – забезпечена необхідним медичним та комп’ютерним обладнанням, а також автомобілем. Будівництво нових амбулаторій дасть можливість жителям району отримувати якісні медичні послуги у нових затишних кабінетах, які відповідають усім сучасним вимогам.

Старе приміщення нині діючої амбулаторії буде переобладнано в пункт постійного базування екстреної швидкої допомоги, яку можна буде отримати цілодобово. Для реалізації проекту Ладижинська ОТГ виділяє кошти у розмірі 300 тисяч гривень.

На стадії завершення будівництва амбулаторія загальної практики сімейної медицини у Дмитрушківській ОТГ. Цей медичний заклад обслуговуватиме близько 4 тисяч жителів. Перших пацієнтів планують прийняти вже наприкінці вересня 2019 року. Будівництво амбулаторії відповідає усім санітарно-технічним вимогам.  Кабінети оснащенні 12 кондиціонерами, а також приточно-вентиляційною системою для отримання свіжого повітря.  На території амбулаторії встановлено автоматичний каналізаційний септик, у якому по каналізаційних трубах стічні води надходять в спеціальну ємність, в якій завдяки роботі бактерій, органічні продукти піддаються розкладанню. Твердий осад випадає на дно, а рідина піддається подальшому мікробіологічному доочищенню в наступних відсіках септика і по дренажним трубам надходить на так зване поле фільтрації. Таким чином виконуються принципи ЄС по охороні навколишнього середовища.

Як відомо, значною проблемою для сільської місцевості є залучення молодих спеціалістів. «ЦПМСД» УРР заохочує співробітників за рахунок заробітної плати, яка значно покращилася в останні роки, можливості навчання, також районна рада сприяє допомозі у оплаті комунальних послуг та придбання житла за місцем роботи. У 2016 та 2017 роках двом молодим спеціалістам придбано житло у с. Ладижинка та с.Піківець.  За останні два місяці до команди фахівців Уманського району приєдналися два молодих спеціаліста.

Реформування медичної галузі створює сприятливі умови для надання та отримання послуг. Для запису до сімейного лікаря створено call-центр, в якому пацієнти можуть записатися на прийом та отримати консультацію. Жителі району задоволені програмою «Доступні ліки», яка діє у 3 напрямах: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та бронхіальна астма. Завдяки електронному рецепту, який пацієнт отримує від лікаря на прийомі або під час звернення телефоном, відбувається повна або часткова оплата лікарських засобів, що включені до деталізованого опису з бюджету.

«Я задоволена позитивними змінами від медичної реформи, - ділиться враженнями Анна Сергіївна, мама 4 річного Макара, під час прийому у лікаря-педіатра Марини Опаленко, - завдяки електронному запису ми з сином тепер не стоїмо у чергах, а приходимо на визначений час, а консультація у месенджерах із нашим лікарем виручала не один раз у вихідні дні чи пізню годину. Лікар нам не відмовляє у допомозі, а вислуховує, консультує та підтримує. Загалом реформа дозволила нам обрати лікаря не за територіальною приналежністю, а за нашим власним бажанням. Ми відчуваємо, що ми маємо справді сімейного лікаря».

Лікар-педіатр «ЦПМСД» УРР  Марина Опаленко зазначає, що реформа позитивно вплинула на роботу лікарів. Працюючи у  лікарні з 2011 року Марина Олександрівна сповна відчула різницю до і після реформи, яка передбачає, що 80% звернень мають бути опрацьовані сімейними лікарями. Наприклад, при висипці або болі у вусі сімейний лікар може оглянути пацієнта, встановити діагноз та призначити необхідне лікування, не направляючи до профільних спеціалістів. У результаті це великий плюс для пацієнтів, оскільки їм не доводиться ще раз стояти у черзі, а можна одразу отримати кваліфіковану допомогу.

«З 2018 року наші пацієнти мають можливість обрати сімейного лікаря та заключити декларацію. Таким чином наші медичні сестри у селах допомагали жителям заключати договори за місцем проживання для того, щоб люди із віддалених сіл не їхали у місто Умань.  Оскільки ми розуміємо, що це час кожної людини, який ми бережемо. При середній нормі у 900 декларацій  на одного лікаря, на даний момент зі мною заключили декларації близько 1000 батьків дітей, - розповідає Марина Олександрівна, - для роботи на належному рівні я не можу взяти більше пацієнтів, щоб не знижувалася якість надання допомоги, виключення роблю лише для сімей у яких народжується ще одна дитина, оскільки це і є основою сімейного лікування. Із появою «своїх» пацієнтів лікарі мають змогу консультувати та спостерігати пацієнтів протягом усього перебігу хвороби, коригувати призначене лікування у телефонному режимі. Значно спростився процес заповнення медичної карти із появою електронних медичних карт пацієнта.»

На початку 2019 року КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ" УМАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ заключило договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров'я України, що дало змогу отримувати  фінансування на пряму із державного бюджету на розвиток та обладнання  лікарні, амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів в Уманському районі. На даний час в Уманському районі працюють 12 амбулаторій та 42 фельдшерсько-акушерських пунктів.  Лікарі виїжджають згідно із встановлених графіків на прийом до пацієнтів. Для покращення роботи первинної медичної ланки  комп’ютеризовано 88% робочих місць. Медичний персонал проходить навчання для розвитку професійних здібностей як на місцевому рівні, так і під час тренінгів у містах України,  таких як Київ, Львів та Харків.

Прочитано 1537 разів Останнє редагування жовтня 22 2019

Фото дня

 

Сторінка редактора

Редакція приймає на розгляд будь-які матеріали.

Приєднуйтесь до нас

Мы на Twitter
Мы на Facebook
Мы на Youtube
Рассылка RSS
Написать нам 

 

Підписатися на новини

Підпишіться на новини від Умань-медіа і будьте в курсі всіх новин.

Карта сайту

Ми на карті

Найсвіжіші фото

Ми раді вітати Вас на сайті інформаційної агенції Умань-медіа.

На нашому сайті Ви знайдете найсвіжіші новини про місто

Создание новостного портала "Сайтостроитель" создание сайта | информационного портала