ukeniwru
. 2 oC пасмурно

USD 27.95/28.35

умань медиа, первое информационное агенство

                         

Відкриття школи мистецтв - вклад у майбутнє Бузівської громади

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Відкриття школи мистецтв - вклад у майбутнє Бузівської громади - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Ще два роки тому через брак організованого  дозвілля дітей у Бузівській сільській об’єднаній територіальній громаді, батьки були змушені возити своїх школярів від 20 до 55 км, на позашкільні гуртки до найближчих районних центрів – Жашкова та Умані.

Однак, запровадження децентралізації дало шанс мешканцям Бузівської ОТГ  розвивати дитячі мистецькі таланти у власному населеному пункті. І хоча, часто в Україні фінансування культури відбувається за залишковим принципом, місцеві депутати на сесії ухвалили рішення про виділення із бюджету Бузівської ОТГ 500 000 гривень для створення школи мистецтв. У січні 2019 року питання  розвитку мистецьких талантів вирішилось, -  новостворена школа мистецтв «Гармонія» Бузівської об’єднаної територіальної громади  відкрила 60 нових місць для учнів.

Бузівська ОТГ утворилася 29 жовтня 2017 року, об’єднавши села Бузівка та Зелений Ріг. Бюджет громади наповнюється за рахунок великої кількості підприємців, зокрема фермерських господарств, пекарні, рибгоспу, землеробів та інших. За час існування громади вже вдалося сформуватися місцеву добровільну пожежну охорону, зробити капітальний ремонт частини дорожнього покриття, навчити мешканців сортувати сміття, встановити вуличне освітлення. Все це було передбачено Стратегією розвитку ОТГ, прийнятою у 2018 році. Документ охоплює 57 проєктів, які сприяють покращенню життя селян. Більшість з них громада вже повністю або частково впроваджує.  

У селі Бузівка до 2019 року працювала філія Жашківської музичної школи, де могли навчатися лише 40 дітей. Нових 17 учнів школа вже не змогла прийняти, тому батьки возили своїх дітей до найближчих районних центрів. При тому, що у 2018 році на утримання філії було витрачено 160 тисяч гривень з бюджету ОТГ. Голова Бузівської громади Олександр Фуркало розповідає: «Я разом із ініціативною групою провели розрахунки й зрозуміли, що з бюджету громади, ми маємо змогу оплатити заробітну плату вчителів, комунальні послуги та енергоносії, а рівень навчання буде не менш якісним та професійним. Тому, зваживши всі «за» і «проти», ми зробили, на мою думку, сміливе рішення – припинити фінансування філії, закрити її, а натомість  відкрити власну, громадівську школу мистецтв».

Школа мистецтв «Гармонія» розташована у Центрі культури і дозвілля Бузівської ОТГ. З початку 2019 року в ній працюють п’ять  досвідчених викладачів, - відкривають потенціал талантів  40 дітей різного віку. Загалом у громаді проживають 260 дітей шкільного віку. В школі мистецтв успішно проходять заняття за класами теорії музики, духових та ударних інструментів, фортепіано, вокалу, а вже із січня 2020 року заплановано розпочати заняття з гри на скрипці. Двері школи мистецтв відкриті для всіх бажаючих. З початку навчального року заклад проводить набір учнів, зараз там вже навчається 40 дітей, очікують, що до кінця року близько 60 юних митців стануть вихованцями закладу. В перспективі заклад працюватиме за 3 напрямками: музично-інструментальний, образотворчий та хореографічний.

«На заняття музикою раніше ми доньку возили до Жашкова, витрачаючи на дорогу в обидві сторони близько двох годин часу громадським транспортом, саму дитини не відпустиш, та й проїзд нам обходився в копійку. Відколи відкрили школу мистецтв у Бузівці, Оленка із задоволенням сама ходить на заняття, а я можу цей час присвятити господарству, - каже пані Анна.»

Художній керівник школи мистецтв Дмитро Мулик розповідає: «Хоч ми і працюємо лише із січня цього року, та вже маємо певні успіхи. Дитячий духовий оркестр взяв цьогоріч гран-прі в області. Також, наші таланти вибороли 8 призових місць на Фестивалі духових інструментів, солістів та виконавців у квітні 2019 року в місті Умань».

Між селами ОТГ курсує шкільний автобус, який завозить і забирає дітей зі школи та позашкільних гуртків. Для залучення більшої кількості школярів до розвитку талантів, громада прийняла рішення про зменшення сплати на 50% за заняття в школі мистецтв для дітей громади. 5 учнів із інших сіл, які не входять до складу Бузівської ОТГ, наразі, сплачують повну суму. За словами сільського голови Олександра Фуркало, такий підхід буде ще одним стимулом для  мотивації до приєднання сусідніх сіл до громади.

Школа мистецтв «Гармонія» вирішує проблему зайнятості школярів громади. Позашкільні заняття допомагають розвивати мовлення й мислення, розвивають майстерність запам’ятовування, покращують дрібну моторику рук та очей, діти відчувають себе зайнятими. Як правило, діти що займаються музикою мають вищу самооцінку, вміють опановувати свої емоції та краще справляються з тривожністю. Особливо корисними є заняття для проблемних учнів, які можуть направити свою енергію в корисне русло та краще справлятися з своїм емоційним станом. Із відкриттям нових класів ще більше дітей матимуть змогу долучитися до прекрасного, гармонійно та всебічно розвивати талант під керівництвом професіоналів своєї справи. Завдяки реформі децентралізації, місцеві бюджети отримали фінансову самостійність. Таким чином, громади можуть планувати свій розвиток, включаючи не лише «латання дір», а й інвестиції у майбутнє. Подібні проєкти повинні стати прикладом і для інших ОТГ адже, зокрема, завдяки мистецтву сучасні діти і молодь мають можливість розвиватися та вдосконалюватися.

Прочитано 890 разів Останнє редагування жовтня 22 2019

Фото дня

 

Сторінка редактора

Редакція приймає на розгляд будь-які матеріали.

Приєднуйтесь до нас

Мы на Twitter
Мы на Facebook
Мы на Youtube
Рассылка RSS
Написать нам 

 

Підписатися на новини

Підпишіться на новини від Умань-медіа і будьте в курсі всіх новин.

Карта сайту

Ми на карті

Найсвіжіші фото

Ми раді вітати Вас на сайті інформаційної агенції Умань-медіа.

На нашому сайті Ви знайдете найсвіжіші новини про місто

Создание новостного портала "Сайтостроитель" создание сайта | информационного портала