ukeniwru
. -1 oC пасмурно

USD 28.50/29.00

умань медиа, первое информационное агенство

                         

Здоров’я жінки: які безоплатні обстеження входять у Програму медичних гарантій

Опубліковано в Новини Автор  березня 29 2021 розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 1 квітня майбутні мами отримуватимуть безоплатні медичні послуги за новим пакетом  медичних гарантій “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Щорічні профілактичні обстеження є надважливими для жінки Вони запобігають розвитку найпоширеніших хвороб. Зокрема, серцево-судинним, онкологічним захворюванням, цукровому діабету. Виявлення їх на ранній стадії сприяє ефективному лікуванню.

У 2021 році в Програмі медичних гарантій передбачено усі найважливіші види медичної допомоги на первинному, амбулаторному та стаціонарному рівнях для того, щоб жінки дбали про своє здоров’я. 

Якщо у жінки є скарги, або сімейний лікар вважає за потрібне додатково обстежити пацієнтку, він направить до потрібного вузького спеціаліста або на необхідну діагностику. Щорічні огляди у гінеколога мають бути обов’язковими. До гінеколога пацієнтка має право звернутися без направлення. Його допомога безоплатна у поліклініках та жіночих консультаціях, які уклали  договір із Національною службою здоров’я за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”.  У жіночій консультації пацієнтка може безоплатно здати всі аналізи та пройти всі призначені лікарем-гінекологом обстеження, в тому числі - скринінг раку шийки матки. 

Важливою для жінок є профілактика розвитку новоутворень молочних залоз та кишківника. В Програмі медичних гарантій-2021 в переліку досліджень, які входять в пріоритетні послуги, включено мамографію та колоноскопію. Мамографію сімейний лікар може призначити пацієнтці після 40 років. Колоноскопію - після 50 років. А може і раніше, якщо у пацієнтки є скарги і лікар хоче виключити підозру на онкологічне захворювання. Якщо ж у пацієнтки є сімейна історія хвороби, або інші проблеми, варто поговорити з лікарем про діагностику раніше. За направленням лікаря такі обстеження є безоплатними для пацієнток. 

Крім того, відповідно до рекомендацій ВООЗ, бажано здійснювати перевірку зору і слуху. Тож ваш лікар може створити направлення до офтальмолога та отоларинголога, навіть за відсутності скарг. 

Для майбутніх мам з 1 квітня запроваджено окремий пакет послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. В нього включено взяття на облік по вагітності, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику, усі необхідні аналізи та інструментальні обстеження, заняття у «Школі відповідального батьківства» із залученням членів сім’ї до навчання. Тариф на медичні послуги із ведення вагітності в амбулаторних умовах становить 720 грн на місяць. Пацієнтка має право обирати, де спостерігати вагітність, незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. 

Щодо медичної допомоги при пологах, то з 1 квітня ця послуга залишається пріоритетною. Жінки можуть обирати пологовий будинок, в якому народжуватимуть. Місце проживання чи прописки також не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно. Не потрібне для пологів і додаткове направлення.

Прочитано 409 разів

Фото дня

 

Сторінка редактора

Редакція приймає на розгляд будь-які матеріали.

Приєднуйтесь до нас

Мы на Twitter
Мы на Facebook
Мы на Youtube
Рассылка RSS
Написать нам 

 

Підписатися на новини

Підпишіться на новини від Умань-медіа і будьте в курсі всіх новин.

Карта сайту

Ми на карті

Найсвіжіші фото

Ми раді вітати Вас на сайті інформаційної агенції Умань-медіа.

На нашому сайті Ви знайдете найсвіжіші новини про місто

Создание новостного портала "Сайтостроитель" создание сайта | информационного портала