ukeniwru
. 21 oC переменная облачность

USD 26.60/27.00

умань медиа, первое информационное агенство

                         

В Умані знищують центр крові

Опубліковано в Новини Автор  травня 18 2020 розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту Медіа
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
В Умані знищують центр крові - 5.0 out of 5 based on 1 vote

В Умані знищують центр крові.

«Уманський центр служби крові», який раніше мав назву «Станція переливання крові» опинився на межі існування. Усе через відсутність фінансування медичної установи, адже відповідно до розподілу медичної субвенції, яка надійшла в Черкаську область, кошти на функціонування КНП «Уманський центр служби крові» не передбачені. 

 

Більше 50 років заклад служби крові забезпечує лікувальні заклади м. Умань та Уманського району (а за потребою і інших 5 прилеглих районів Черкаської області) компонентами крові. За цей час  діяльності трансфузії  компонентів донорської крові допомогли щорічно  рятувати сотні людських життів.

 

На упорядкованій території розташовані 3 будівлі в яких функціонують відділи, лабораторії та інші структурні підрозділи закладу

Відділом комплектування донорських кадрів  створена база донорів крові, яка ведеться в електронній формі з 2000 року, підготовлені донори 8 груп (4-резус позитивних та 4 резус-негативних), які при необхідності готові здати свою кров щоб врятувати життя інших людей.

За цей період 102 донори Уманщини отримали статус Почесного донора України.

Щоденно проводиться медичний огляд донорів крові, за результатами якого донор допускається до здачі крові, або ж  відводиться  від донорства якщо є протипоказання.

У день здавання крові донора забезпечують безкоштовним чаєм та печивом.

Клінічною лабораторією перед здачею крові у донора визначається вміст гемоглобіну та група крові. Подальший скринінг донорської крові проводиться в лабораторних умовах після донації.

Відділом заготівлі крові проводиться  забір та переробка донорської крові, карантинізація протягом 180 діб плазми крові, зберігання і реалізації компонентів донорської крові. Щоденно лікарі закладів охорони здоровʼя міста та Уманського району здійснюють невідкладні операції під час яких необхідні переливання еритроцитів чи плазми крові. Таких переливань компонентів крові потребують хворі з акушерсько-гінекологічними патологіями, кровотечами, онкозахворюваннями, постраждалі у ДТП.

Відділом лабораторної діагностики СНІДу виконуються  роботи з лабораторного обстеження  на гемотрансфузійні інфекції (ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс)  донорської крові,  вагітних, призовників та осіб груп підвищеного ризику з міста Умані і 6 районів Черкаської області (Жашківського, Маньківського, Монастирищенського, Тальнівського, Уманського, Христинівського).

Бактеріологічною лабораторією проводяться дослідження на стерильність донорської крові, заготовленої в центрі служби крові та відділеннях переливання крові центральних районних лікарень прилеглих до Умані районів.

Наявність в закладі обладнання та спеціалістів дає змогу оперативно, без значних матеріальних затрат на транспортування в м.Черкаси отримати необхідні результати.

Враховуючи те, що місто Умань знаходиться на перетині кількох важливих автомобільних шляхів міжнародного значення із значною кількістю дорожньо-транспортних пригод,  що кожного року в місто одночасно прибувають близько 30 тисяч туристів та паломників хасидів з різних країн світу, частині з яких надається спеціалізована медична допомога,  віддаленість від обласного центру крові та відсутність в радіусі 100 км від м.Умань закладу служби крові, доцільно зберегти та розвивати  КНП «Уманський центр служби крові»  в даному регіоні. І згідно з Бюджетним кодексом України   (стаття 90, пункт 3б) видатки для функціонування центрів та станцій переливання крові  належать до тих видатків, що здійснюються з обласних бюджетів.

Прочитано 1192 разів Останнє редагування Останнє редагування травня 25 2020

Фото дня

 

Сторінка редактора

Редакція приймає на розгляд будь-які матеріали.

Приєднуйтесь до нас

Мы на Twitter
Мы на Facebook
Мы на Youtube
Рассылка RSS
Написать нам 

 

Підписатися на новини

Підпишіться на новини від Умань-медіа і будьте в курсі всіх новин.

Карта сайту

Ми на карті

Найсвіжіші фото

Ми раді вітати Вас на сайті інформаційної агенції Умань-медіа.

На нашому сайті Ви знайдете найсвіжіші новини про місто

Создание новостного портала "Сайтостроитель" создание сайта | информационного портала