ukeniwru
. 32 oC небольшая облачность

USD 38.80/39.10

умань медиа, первое информационное агенство

                         

Уманська влада закликає Фонд Рабі Нахмана до спільного захисту старовинного єврейського кладовища Рекомендовані

Опубліковано в Новини Автор  вересня 27 2021 розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Уманська міська рада закликає міжнародну спільноту, у тому числі Міжнародний Благодійний Фонд імені рабі Нахмана з Бреславу, до спільної участі у збереженні культурного надбання та зокрема захисту Старовинного Єврейського кладовища у місті Умань від його знищення.

Про це повідомляє пресслужба Уманської міської ради.

«З метою уникнення маніпуляцій навколо теми захисту культурного надбання, Уманська міська рада повідомляє про свою чітку та однозначну позицію щодо захисту культурної спадщини в регіоні, засуджує будь-які дії третіх осіб, спрямовані на знищення пам’яток, та планує вживати будь-яких дій в межах чинного законодавства України з метою збереження культурної спадщини та надбання українського народу», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, одним із прикладів є захист території Старовинного кладовища від протиправних дії колишніх посадовців, якими в інтересах афілійованих осіб було надано у власність об’єкти нерухомості, розташовані в місті Умань, за адресою: вул. Мономаха, 4А, з подальшим наданням права будівництва в охоронній зоні пам’ятки «Могила Цадика Нахмана 1811 року» багатоквартирного житлового будинку з торгівельним центром.

«Зазначеними діями попереднє керівництво міста не лише намагалося отримати фінансову вигоду, а й знищити туристичну та інвестиційну привабливість міста та інтерес з боку паломників. Уманська міська рада відреагувала на зазначені неправомірні дії та скасувала неправомірно набуте право, відстоявши інтереси громади та суспільства в судах усіх інстанцій. Слід відзначити, що Уманська міська рада розуміє важливість для Країни та регіону факту внесення «Могили Цадика Нахмана 1811 року» до Списку пам’яток історії та культури області, що перебувають під охороною держави», - зазначили в Уманській міській раді.

09 квітня 2021 року було завершено юридично процес затвердження охоронних зон пам’ятки, та Наказом Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації № 41 було затверджено межі та режими використання зон охорони пам’ятки історії місцевого значення «Могила Цадика Нахмана 1811 р.», що фактично надало належний правовий захист території Старовинного Єврейського кладовища 19 сторіччя.

Зважаючи на затверджені охоронні зони пам’ятки та режими їх використання, власники об’єктів нерухомості, розташованих в межах домоволодінь по вул. Пушкіна: №№24, 26, 28, 30, 32, 41/24, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 54/22, 56, 58, 60, 62, 64, 66; по вул. Белінського: №№ 2, 4, 6,8, 9, 10, 11,12, 14, 16, 18, 20, 20а, 26, 28, 30, 34, 36, 38, 40; по вул. С.Перовської: №№ 1, 2, 3, 4, 7, 9, 11, 5; по вул. Прохожій: №№ 15, 17, 21; по вул. Челюскінців: №№ 8, 12 повинні дотримуватися обмежень використання території, встановлених чинним законодавством.

 

Прочитано 302 разів Останнє редагування Останнє редагування вересня 28 2021

Фото дня

 

Сторінка редактора

Редакція приймає на розгляд будь-які матеріали.

Приєднуйтесь до нас

Мы на Twitter
Мы на Facebook
Мы на Youtube
Рассылка RSS
Написать нам 

 

Підписатися на новини

Підпишіться на новини від Умань-медіа і будьте в курсі всіх новин.

Карта сайту

Ми на карті

Найсвіжіші фото

Ми раді вітати Вас на сайті інформаційної агенції Умань-медіа.

На нашому сайті Ви знайдете найсвіжіші новини про місто

Создание новостного портала "Сайтостроитель" создание сайта | информационного портала