Image
. 16 oC пасмурно
UK EN IW RU

Хасиди і ставлення до них.

Я давно спостерігаю щорічний приїзд хасидів в Умань і давно слухаю незадоволене бурчання деяких мешканців міста з приводу того, як ведуть себе тут паломники і як вони набридли.

В коментарях до дописів знаходжу не нову вже ідею: «хай заберуть свого Рабі Нахмана до себе і більше до нас не їдуть».

Коли починають щось таке говорити, я задаю питання, і виявляється, незадоволені уманці – це 80% саме ті люди, які мають певний зиск від приїзду паломників.

За моїми спостереженнями трохи накопилось думок. Не можу мовчати.

Отож.

Шановні панове уманці, коли ви сваритесь, що хасиди наводять безлад у ваших помешканнях, які ви здаєте в оренду, ви не замислюєтесь над тим, що в квартиру з одним санвузлом ви набираєте людей ледь не на три-ярусні ліжка? Ви замислювались над тим, що у людей є певні потреби в гігієні, але через таку кількість проживаючих, ці потреби стають проблемою. Не замислювались? Ні.

Дуже брудно на Пушкіна. А як могло бути не брудно, коли густота населення у дні святкування зростає в рази? У людей сміття накопичується, це природньо. Інша справа, що вивозити це сміття повинні постійно на протязі дня і не раз. Вперше спостерігала роботу комунальників вдень і чисті смітники пару років тому. Була приємно вражена. Дійсно чиста вулиця, чисто біля сміттєвих баків.

Хасиди бігали в туалет за гаражі по вулиці Пушкіна. Знову ж місцеві мешканці обурювались. А коли я задавала питання, куди людині піти в туалет, коли немає біотуалетів, відповідь була: туди, де живуть. А ви завжди, коли йдете по місту, до туалету біжете лише до себе додому?  На декількох вулицях селилось понад 20 тисяч людей, і ніхто не думав про те, що їм потрібні біотуалети. Вони ж не роботи. Але у нас в місті ця проблема просто якась постійна. Вибачте, що піднімаю таку делікатну тему, та всі ми люди. Спробуйте попити водички, а потім піти гуляти містом. Іноді вам просто хочеться телепортуватись у центральний парк, бо іншого варіанту поблизу немає. Я знаю три точки: парк, Осташівка і автостанція. Все. Хто знає більше?

Хасиди шумлять. Так, це правда. Але у них таке свято. Є, звичайно, наші закони про дотримання санітарних норм шуму, які забороняють шуміти з 22-ї до 8-ї. Але… Ми іноді не можемо заспокоїти власних любителів голосної музики. Це вже питання до поліції і дотримання законів. Або заборона. Або на період святкування якісь офіційні дозволи на рівні громади. Це потребує обговорення, як на мене.

Часто чула про те, що деякі недобросовісні паломники викидають сміття прямо з вікон багатоповерхівок. І колись, кілька років тому правда, спостерігала, як працівники тоді ще міліції цього просто «не помічали». Ну а кому власне хочеться виясняти стосунки з людьми, не володіючи мовою? Але, як на мене, питання має стояти не в площині «хочеться – не хочеться», а в площині – є порушення, буде покарання.

І ще питання до відповідальних органів. На скільки я знаю, паркування на газонах у нас заборонене. Чому доводиться постійно спостерігати машини, припарковані хтозна як? Чому доводиться спостерігати, як ті самі відповідальні органи спокійнесенько проїздять повз, не звертаючи на це увагу. І це не тільки на Пушкіна, по всьому місту. Є великі правопорушення, а є малі, на які не варто звертати уваги? І що залишиться від нашого туристично-привабливого міста? Непривабливо затрамбовані газони, на яких не росте нічого, і які потім закатають в асфальт? Ви таке місто хочете бачити?

Мабуть буде продовження…

Related Articles