Image
. 15 oC пасмурно
UK EN IW RU

Розслідуй як OCCRP: стеж за грошима та викривай воєнні злочини

надано сайтом slidstvo.info
Школа «Розслідуй як OCCRP: стеж за грошима та викривай воєнні злочини» від OCCRP і «Слідства.Інфо» — це практичний інтенсив для новачків з журналістських розслідувань воєнних злочинів та зловживань на відбудові.
Щоб взяти участь у Школі, треба заповнити анкету-заявку за покликанням до 17 вересня 2023 року включно.
Група учасниць/-ків (30 осіб) формується на конкурсній основі. Конкурсна комісія може запросити окремих кандидаток/-ів на коротке онлайн-інтерв’ю, щоб краще оцінити анкету-заявку.
Результат відбору буде оголошено до 20 вересня 2023 року включно. Організатори залишають за собою право повідомити результат лише відібраним учасникам / учасницям та не пояснювати причин такого рішення.
Школа складається з кількох етапів:
1) П`ятиденний тренінг, під час якого 30 учасниць/-ків навчаться основам розслідувальної журналістики: напрацюванню гіпотез, стандартам та етиці, правовим основам та мінімізації ризиків у роботі, інтерв`юванню фігурантів та героїв матеріалів, OSINT, пошуку та перевірці інформації у державних реєстрах, базах даних, агрегаторах та сервісах, аналізу фінансової звітності, а також сторітелінґу.
Тренерами і тренерками Школи є: виконавча директорка «Слідства.Інфо» та регіональна редакторка OCCRP Анна Бабінець, юристки «Інституту розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова та Оксана Максименюк, керівниця відділу розслідувань воєнних злочинів The Kyiv Independent Євгенія Моторевська, журналісти-розслідувачі програми «Схеми: корупція в деталях» Максим Савчук та Георгій Шабаєв, OSINT-розслідувач «Телебачення Торонто» Анатолій Остапенко, членкиня правління «Центру протидії корупції» Антоніна Волкотруб, співзасновник та редактор «Наших грошей» Юрій Ніколов, журналістка-розслідувачка «Слідства.Інфо» Яніна Корнієнко та шеф-редакторка редакції розслідувань «Суспільного» Інна Білецька.
Дата: 27 вересня — 1 жовтня 2023 року. Локація: Київ, Україна.
Участь у тренінгу безкоштовна. Проживання у Києві та компенсацію транспортних витрат для учасниць/-ків з інших міст забезпечують організатори. Під час тренінгу також передбачено харчування.
2) Оплачуване стажування 10 відібраних учасниць/-ків у редакціях для створення журналістських розслідувань. Тривалість стажування визначається індивідуально та триває від 3-х до 8-ми місяців.
Відібрані учасниці/-ки упродовж всього стажування отримуватимуть щомісячні стипендії від OCCRP у розмірі 800 доларів США.
Вибір редакції стажування залежить від тем журналістських розслідувань, запропонованих під час пітчингу (1 жовтня 2023 року), і відповідної домовленості учасниць/-ків з представницями/-ками медіа.
3) Серія тренінгів та воркшопів від редакторів і репортерів OCCRP, які відбуватимуться щомісяця для всіх учасниць/-ків Школи.
4) Спеціалізовані онлайн тренінги, воркшопи та індивідуальні консультації за запитом учасниць/-ків Школи. Щомісяця учасниці/-ки заповнюватимуть опитувальник, у якому можуть оформити запит на тренінг чи індивідуальну консультацію.
Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся до менеджерки «Слідства.Інфо» Марини Логачової: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. або +38(067) 777-14-48.
The school «Investigate like OCCRP: Follow the Money and Uncover War Crimes» is supported [in part] by a grant from the Open Society Foundations and organized by OCCRP and Slidstvo.Info.
Від редакції "Слідство.Інфо" https://www.slidstvo.info

Related Articles