Image
. 15 oC пасмурно
UK EN IW RU

Така правда... Таке життя...

Станом на 25 вересня 2022р. в Умані було сплачено 9,6 мільйонів гривень туристичного збору.
Про це повідомляє пресслужба УМР.
Інноваційний підхід до туристичного збору було вперше запроваджено в 2022 році. Туристичні збори минулих років були такі: 2018 - 291 тис. грн; 2019 - 2,4 млн грн; 2020 - 547 тис. грн; 2021 - 3,9 млн грн. Кожен рік мінімальна затрата на прийом паломників-хасидів близько 2-3 млн грн.
"Це перший рік, коли ми бачимо, що наше місто спрацювало в плюс. Місто отримало додаткові кошти у місцевий бюджет, які будуть використані на інфраструктуру району перебування паломників, а більша їх частина на школи, дитячі садочки, лікарні, дороги, підвищення обороноздатності країни та інші потреби громади", - прокоментував перший заступник міського голови Олег Ганіч.
Нагадаємо, що на святкування 251 дня народження Цадика Рабі Нахмана до Умані приїхали більше тисячі паломників-хасидів. Могила, яку вони навідують щорічно, споживає біля 4 куб. води на добу. Вода була відключена саме у день святкування. Й відключена досі. Скоріше за все, паломники, що приїдуть на Песах, подолавши багато километрів шляху, також залишаться без можливості отримати воду у святому для них місці.
Вхід до Могили безкоштовний. А туристичний збір, як зазначено УМР, йде на інфраструктуру району перебування паломників та інші необхідні нашому місту ініціативи.
Міжнародний благодійний фонд імені Рабі Нахмана – неприбуткова організація. Після сплати усіх штрафів, на які указав «Уманьводоканал», вода залишається відключеною. «Уманьводоканал» наполягає на тому, щоб Фонд зробив новий водогон на вулицях паломництва приблизно за 3000000 грн.власним коштом Фонду. Хоча попередній, що Фонд зробив так само власним коштом ще у 2003 році так і не був прийнятий на баланс міста. «Уманьводоканал» наполягає, щоб Міжнародний благодійний фонд Рабі Нахмана з Бреславу, який приймає хасидів-паломників, контролював незаконні врізки у водогон, хоча Фонд не є контролюючим органом. Що поробиш? Така правда, таке життя…

Related Articles