Image
. 16 oC пасмурно
UK EN IW RU

День народження Цадика Рабі Нахмана. Святкування в Умані 2023

Сьогодні паломники з усього світу приїхали до Умані на святкування Дня народження праведного Рабі Нахмана з Бреславу. Цадик Рабі Нахман (1772-1810) був пародоксальним мислителем й великим інтелектуалом хасидського руху. Він вбачав багато перепон на шляху до пізнаня Бога та вежливості радості, звичайної віри та невинності, а також прихильності до праведників й особливо до праведників істини.
Рабі Нахман був правнуком Ізраеля бен Елізера, засновника хасидизму, й народився у Меджибожі – столиці хасидизму. За життя він був лідером багатьох єврейських спільнот, але був названий Цадиком Рабі Нахманом з Бреславу по назві бреславської спільноти, в якій прославився.
Він вважав, що світ постійно змінюється, тому жодні закони чи філософські ідеї не здатні осягнути чи регламентувати ці зміни. Лише люди з чистою вірою або складним містичним досвідом здатні зрозуміти це.
Завдяки заповіту Рабі Нахмана, його учні навідують Умань кожного року на Рош га-Шана. Бо він вважав, що привніс в цей світ нове, таке саме, як Новий Рік.
А ми вкотре щиро вітаємо усіх паломників-хасидів на українській землі на святкуванні Дня народження Великого Цадика Рабі Нахмана!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Related Articles