Image
. 16 oC пасмурно
UK EN IW RU

21 березня відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна

21 березня відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Ця дата увійшла до календаря в 2005 році. Ініціатива належала учасникам VI симпозіуму, присвяченого цій темі.

Генеральна Асамблея ухвалила, що цей День відзначатиметься 21 березня щороку від 2012 року та запропонувала всім державам-членам, відповідним організаціям системи ООН та іншим міжнародним організаціям, а також суспільству, включно з неурядовими організаціями та приватним сектором, належним чином відзначати Всесвітній день людей із синдромом Дауна, для того щоб підвищувати рівень поінформованості суспільства про це захворювання.

Синдром Дауна є однією з форм вродженої геномної патології, що природно розвивається, поширеної у всіх регіонах світу і часто веде до змін моторики, фізичних характеристик і здоров'я. Життєво важливе значення для зростання та розвитку хворих має адекватний доступ до медичного обслуговування, програм раннього втручання та інклюзивної освіти, а також проведення відповідних досліджень.

Передбачувана частота синдрому Дауна становить від 1 на 1000 до 1 на 1100 народжених у всьому світі. Щороку приблизно від 3000 до 5000 дітей народжуються із цим хромосомним розладом.

Related Articles