Image
. 9 oC пасмурно
UK EN IW RU

Ліні Костенко – 92 роки

Найвідомішій поетесі та письменниці сучасності Ліні Костенко 19 березня виповнилося 92 роки. Вона – безкомпромісна й горда поетеса епохи. Її твори увійшли до навчальних програм, стали класикою та символом української літератури, які знає кожен з нас.

Видатна письменниця завжди принципова та вимоглива до влади. У своїй творчості часто різка й гостра з неабияким почуттям гумору.

Українська письменниця Ліна Костенко дала перше інтерв'ю за довгий час. Вона заявила, що усі 30 років незалежності України знала, що Росія нападе. Літературознавиця передбачала це ще у своєму першому прозовому романі "Записки українського самашедшего". Персонаж твору знав, що одного дня Україна прокинеться іншою, як і сталося 24 лютого.

Про це Костенко розповіла журналістам телеканалу "Київ", інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

За її словами, українська нація ще не вилікувалась від своїх хвороб. 

"Не вилікувалась. Тому що українська нація дуже різна: в українській нації є українці, а є ще – малороси. Нам потрібно, щоб закінчилася війна перемогою України, тоді розберемося з усім. І від усіх хвороб усі будуть вилікувані. Тому що люди зараз порозумнішали", – зазначила Костенко.

Письменниця також зізналася, як зараз ставиться до росіян.

"Це ж імперія давня-давня. Це – народ невільний, народ інерційний. Не питайте мене про це. Я дуже добре знаю, що таке росіяни. Я не хочу нічого поганого говорити про росіян. Я ніколи не відчувала ніяких поганих почуттів до жодного народу, а тепер росіян терпіти не можу", – додала Костенко.

Знаменитість відверто розповіла, що не ховалась в укриттях під час тривоги та прильотів ворожих снарядів. Вона змогла опанувати себе і писала нові твори, тож незабаром вийдуть нові книжки Костенко.