Image
. 16 oC пасмурно
UK EN IW RU

Герой України Володимир Жемчугов. Проект "Як починалася війна".

13 березня в Уманській РВА відбулася пресконференція Володимира Жемчугова за сприянням Міністерства культури та інформаційної політики України та ДП «Центр захисту інформаційного простору України».
Володимир Павлович Жемчугов - український партизан, що брав участь у російсько-української війні. Він провів 11 місяців у російському полоні, втратив обидві руки та зір. Після звільнення повернувся в Україну та продовжує боротьбу вже на інформаційному фронті.
В.Жемчугов народився в Луганській області. З 1990 року займався підприємницькою діяльністю. З 2007 по 2014 рік проживав у Грузії. З травня 2014 року був організатором та активним учасником руху опору проти російської окупації на Луганщині.
З травня 2014 року по 29 вересня 2015 року в інформаційній координації з ЗСУ провів 30 успішних диверсійних операцій на території так званої «лнр».
У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці після виконання завдання. Був звільнений з полону шляхом обміну. Після звільнення проходив тривале лікування в Україні та у Німеччині.
21 січня 2017 року Володимиру Жемчугову присвоєно звання Герой України
з врученням ордену «Золота Зірка» за особисту мужність та героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу.
З 2018 року В.Жемчугов є активним учасником державних та волонтерських заходів в Україні та за кордоном. Він проводить національно-патріотичні лекції-бесіди зі студентами, школярами, військовослужбовцями та курсантами.
До Умані герой України Володимир Жемчугов приїхав з дружиною Оленою. Вона є координатором освітнього проекту «Як починалася війна», який був спланований Міністерством культури та інформаційної політики ще в 2020 році для школярів та студентської молоді.
Олена розповіла, що в броварській школі (у Київській області) на лекції в рамках проекту «Бранці кремля» В.Жемчугов отримав запитання від хлопця, вимушеного переселенця з Донбасу, учня 8 класу. Той запитав: «Кому ж вірити? Ви зараз, Герой України, прийшли до нас з військовими та розповідаєте, що росія напала на Україну, вбиває та катує українців. А в першому класі, ще у Донецьку, до нас приходила вчителька з російськими військовими та казала, що Україна піде захоплювати росію.» Володимир був вимушений розповідати дитині, що Донецьк є частиною України, а Україна - суверенною державою, до якої не можна приходити зі зброєю. Й саме тоді В.Жемчугов зрозумів, що роз’яснювальну роботу з молоддю треба розпочинати ще зі школи.
Володимир Павлович привіз із собою презентаційний ролик двосерійного документального фільму «Як починалася війна. Хроніки. Свідки», створеного у 2019 році фабрикою думки «Донбас» за ініціативою Дмитра Ткаченка. Автори фільму використали кадри, які були відзняті в березні-квітні 2014 років на Донбасі та в Харкові свідками початку війни. Цей фільм став основою самого освітнього проекту «Як починалася війна».
Його мета — показати молоді, що війна почалася не 24 лютого 2022 року, а у 2014-му, бо формування загальної картини всього, що відбувається сьогодні, неможливе без чіткого розуміння попередніх подій.
В.Жемчугов згадував про роки партизанської діяльності, важкі поранення, про страшний час у полоні та тортури, що довелося пережити, й звісно про мотивацію до боротьби з країною-агресором. Все це герой України розповідатиме уманській молоді, бо ще тиждень він проведе в нашому місті, курсуючи між навчальними закладами.
Також Володимир та Олена залишили подарунки в Уманській РВА. Це книги від Міністерства культури та інформаційної політики України. Деякі примірники Володимир Жемчугов особисто подарував найактивнішим представникам ЗМІ на пресконференції.
Залишаємо Уманську РВА у піднятому настрої, тому що пильнують історичні події справжні герої України, які не дозволяють загарбникам перекручувати факти, а нам – втрачати надію, бо ми переможемо!

Related Articles