Image
. 16 oC пасмурно
UK EN IW RU

Відбулася прем'єра фільму Бернара-Анрі Леві "Слава Україні" у паризькому кінотеатрі "Бальзак"

У понеділок, 6 лютого 2023 року, у паризькому кінотеатрі "Бальзак" відбулася прем'єра останнього фільму Бернара-Анрі Леві "Слава Україні".
Прем'єра фільму "Слава Україні" у французьких кінотеатрах відбудеться 22 лютого з нагоди річниці варварської війни Росії проти України.
Фільм є другою документальною роботою французького філософа з моменту початку повномасштабного вторгнення майже рік тому. Прем'єра першої стрічки, Pourquoi l'Ukraine, відбулася у червні на телеканалі ARTE.
"Слава Україні" - це ода мужньому суспільству та збройним силам України, а також заклик до Заходу продовжувати надавати підтримку Україні з дедалі більшою нагальністю та солідарністю.
Фільм слідує за Леві від перших днів надзвичайного українського контрнаступу до звільнення Херсона. Він подорожує по всій країні разом з українськими спецпризначенцями, знімаючи Бахмут, Лиман, Харків; солідаризується з киянами під час жахливих атак на цивільну інфраструктуру; знімає евакуацію цивільного населення на Донбасі; слідує за доблесними героями в бою біля Запорізької атомної електростанції, спускається під землю в шахти, де робітники перебувають на лінії фронту.
Прем'єра в Парижі зібрала в якості спеціальних гостей автора і режисера Бернара-Анрі Леві, Славу Вакарчука, який написав оригінальну музику, Кейт Прокопенко, засновника і голову Асоціації сімей захисників "Азовсталі", Іллю (Гендальфа) Самойленка, героя "Азовсталі", заступника командира загону спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України, та Керівника Міжнародного благодійного Фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу Натана Бен Нуна, який багато років сумлінно працює в Умані, залишаючись з українським народом навіть попри війну.
Бернар-Анрі Леві мав особливу честь зачитати послання від першої леді Олени Зеленської до аудиторії в Парижі.
Разом з Леві ці поважні гості передали послання з України та нагадали французькій аудиторії, що ця війна є також і їхньою війною, і що варварство Путіна є нападом на всю Європу та цивілізований світ.
Серед поважних гостей були колишній президент Франції Франсуа Олланд, мер Парижа Анн Ідальго, колишній прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс, посол України у Франції Вадим Омельченко, радник президента Фредерік Мішель, колишні та теперішні міністри та посли, зокрема Розелін Башело, Жан-Мішель Бланке, Наталі Луазо, Філіп Дуст-Блазі, Давід Мартінон, митці та культурні діячі, такі як Голшифте Фарахані, Ніколя Бедос, Патрік Брюель, Арно Деплешен, Вінсент Перес у сфері журналістики та медіа - президент France Télévision Дельфін Ернотт, Лоран Жоффрен, Кароліна Форест, Софі Педдер, керівник паризького бюро журналу The Economist, Девід Семюелс, літературний редактор журналу Tablet, Джеймс Тарантіно, редактор відділу публіцистики The Wall Street Journal, Сібіл Вейл, Анна Кабана, Жан-П'єр Елькаббах, Жан-Марі Коломбані. Загалом понад 600 людей заповнили простір, щоб віддати шану Україні.
"Слава Україні" відображає переконання Леві, що: "Перемога в межах досяжності. Україна перемагає, і ми повинні продовжувати допомагати їй у досягненні цієї мети". Це заклик боротися проти будь-якої втоми чи хвилі пораженства. Це пристрасне нагадування Європі та Америці, що Україна їхньою кров'ю, тілом і душею бореться за свободу світу.
 
 
 
 

Related Articles