Image
. 16 oC пасмурно
UK EN IW RU

Водохреще – як святити та зберігати святу воду

Свято Хрещення Господнього християни східного обряду святкують 19 січня, йому передує Водохресний Святвечір. Відповідно 18 та 19 січня в церквах святять воду, яка вважається святою й цілющою.

 Це звичайна за складом і походженням вода, пише ТСН.ua, яка після звершення молебня, який називається водоосвяченням, набуває цілющих властивостей по вірі людей, що благочестиво її використовують.

Воду можна набирати в храмі після вечірні 18 січня, коли її освятять, та в будь-який час 19 січня. Віряни можуть вибрати будь-який із цих днів, оскільки освячення відбувається однаково. Агіасма, так називають святу воду (в перекладі з грецької "святиня"), має чудотворні та цілющі властивості.

Церква наголошує, що прийти до церкви та набрати воду – цього недостатньо. Сила води в її символічному значенні благословення від Бога, в духовності, вірі того, хто її використовує. Освячена вода здатна довго зберігати цілющі властивості, але для цього християни повинні дотримуватися Божих законів.

Воду можна набирати до невеликих місткостей та освятити у храмі. Також воду можна набрати одразу в храмі або в освяченій водоймі. Щоб освятити воду з дому, її необхідно заздалегідь набрати в місткості та принести до храму.

Освячену воду зберігають у чистих скляних місткостях, її не ставлять до холодильника, найкраще зберігати її разом з іншими благоговіннями. Якщо ж вода зіпсувалася, а це інколи трапляється, її потрібно вилити, але не в каналізацію. Краще полити цією водою рослину в горщику, дерево або вилити туди, де ніхто не ходить.

Освячену воду потрібно використовувати на всіляке добро, нею можна окропляти для благословення людей, тварин, рослин, домівку. Вважається, що освячена вода допомагає виганяти всяку нечисть.

Приймати таку воду краще щодня натщесерце і з молитвою. В разі недуг воду можна й потрібно пити в будь-який час.

Related Articles