Image
. 15 oC пасмурно
UK EN IW RU

У Кишиневі відбулася зустріч за участю заступників послів США та України в Молдові та представників хасидів

У Кишиневі (Молдова), де є діючий міжнародний аеропорт, найближчий до Умані, відбулася координаційно-підготовча зустріч за участю молдавських представників безпеки, персоналу посольств США та України в Молдові, представників хасидизму в Бреславі.

Про це повідомляє видання breslevnews.

Зустріч була організована головним рабином Молдови, рабином Пінхасом Зальцманом.

З початком жорстокої війни в Україні всі цивільні авіарейси по всій Україні були повністю припинені. Сьогодні ті, хто бажає прийти і помолитися на могилі рабина Нахмана з Бреслава в Умані, подорожують сусідніми країнами на заході, які мають спільний сухопутний кордон з Україною, і переважно через сусідню Молдову.

У рамках підготовки до поїздки на Рош га-Шана відбулася координаційна нарада за участю заступника посла США в Молдові, заступника посла України в Молдові, командувача сил безпеки Міжнародного аеропорту в Кишиневі, представників прикордонної поліції в країні, представники Ihud Hatzla, представники авіакомпаній і туристичних агентств, рабина Молдови рабин Пінхас Зальцман і керівник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу рабин Натан Бен Нун.

На початку виступу рабин Натан Бен Нун пояснив важливість поїздки до Умані на Рош га-Шана для бреславських хасидів і попросив завчасно та скоординовано підготуватися, щоб дозволити мандрівникам проїхати через державу Молдова на шляху до Умані.

Турагенти презентували технічні аспекти групових поїздок до Умані під час підготовки до Рош га-Шана та під час зворотньої дороги.

Усі залучені сторони висловили готовність працювати в координації та співпраці з Бреславською спілкою для успіху туристичної операції на Рош га-Шана.

Голова Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу рабин Натан Бен Нун висловив свою велику вдячність і подякував рабину Пінхасу Зальцману та єврейській громаді в Молдові за координацію між різними сторонами та за проведення зустрічі, а особливо за мобілізацію та готовність допомогти бреславським хасидам по дорозі до Умані.

Нагадаємо, посольство України в Ізраїлі заявило про те, що українська держава не може гарантувати безпеку паломників на Рош а-Шана через повномасштабну російську агресію.

Керівник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен Нун провів зустріч з Послом України в Ізраїлі Євгеном Корнійчуком.

Міжнародний благодійний фонд імені Рабі Нахмана з Бреславу заявив, що розуміють всі ризики і створюють план безпечного святкування єврейського Нового року наприкінці вересня, а також проводять ремонтні роботи.

19 липня, під головуванням Уманського міського голови Ірини Плетньової, відбулась нарада щодо прийому паломників-хасидів в умовах воєнного стану в Україні.

Свято Рош га-Шана у 2022 році відзначатимуть з 25 по 27 вересня.

Related Articles