Image
. 15 oC пасмурно
UK EN IW RU

Помер директор дендрологічного парку «Софіївка» Іван Косенко

Сьогодні помер директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України Іван Косенко.

Про це повідомила Уманський міський голова Ірина Плетньова.

«Сьогодні відійшов у вічність директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор біологічних наук, заслужений працівник культури України, професор Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини – Косенко Іван Семенович (03.12.1940 - 10.04.2022). Він був авторитетною, мудрою людиною та професіоналом своєї справи. Висловлюю щирі співчуття його родині, близьким та колегам з приводу важкої втрати. Царство небесне та вічна пам'ять!», - написала Плетньова.

Довідка:

Іван Косенко народився 3 грудня 1940 року в селі Хрестителеве Чорнобаївського району Черкаської області.

Закінчивши школу, деякий час працював муляром колгоспу «Правда» у селі Франківка на Чорнобаївщині, потім монтажником у трестах «Азовстальбуд» та «Донбасстальконструкція» міста Маріуполя Донецької області (тоді Жданов). Після служби в армії працював водієм автобази та автокранівником Черкаського управління приймання вторинної сировини чорних металів в Умані.

З 1964 до 1970 року заочно навчався в Уманському сільськогосподарському інституті ім. О. М. Горького та в 1971 році в Українській ордена Трудового прапора сільськогосподарській академії (м. Київ) на педагогічному факультеті, де отримав кваліфікацію вченого агронома. У 1977 році закінчив педагогічний факультет Української ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарської академії.

З 1968 по 1980 рік працював викладачем агрономічних дисциплін Уманського технікуму механізації.

З 1980 р. — директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України. У 1986 році захистив дисертацію на тему: «Біологічні основи введення в культуру Лісостепу УРСР ліщини звичайної», здобувши науковий ступінь кандидата біологічних наук, а в 1994 році отримав вчене звання старшого наукового співробітника з спеціальності ботаніка.

У 2002 році захистив дисертацію на тему: «Рід Corylus L . в Україні. Біологія, інтродукція, поширення та господарське використання» здобувши вчений ступінь доктора біологічних наук з спеціальності ботаніка.

У 2006 році обраний членом-кореспондентом НАН України.

За особистий внесок з реконструкції та збереження дендрологічного парку «Софіївка» Косенку І. С., указом Президента України від 7 грудня 2000 року, присуджено звання «Заслуженого працівника культури України» та нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня (2000), а пізніше він був нагороджений орденами «За заслуги» ІІ ступеня (2006), «За заслуги» І ступеня (2014), орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2021), обраний Акредитованим членом академії архітектури України і членом Міжнародного комітету історичних парків та місць ICOMOS-IFLA. В 1999 році за активну роботу зі збереження і відновлення старовинних парків нагороджений дипломом та пам'ятним знаком Центру захисту історичних ландшафтів Польщі. За внесок в економічний і соціальний розвиток провінції Ляонін в Китаї, нагороджений почесною грамотою цієї провінції.

Неодноразово нагороджувався грамотами: Облдержадміністрації, Обласної ради, Міської ради та Президії НАН України.

 

Related Articles